БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА
2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


3 ВЕРЕСНЯ 2018 РОКУ
РІЧНИЙ ПЛАН
РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ 
ЗЗШ № 65

на 2018 – 2019 н.рік
ВЕРЕСЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 2018 РОКУ

ПІД ГАСЛОМ 
"ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ"
БУЛИ ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ:

1. Оформлена виставка 
"Бібліотеці-35 років"








2.Викладка 
"100 років від дня народження В.О.Сухомлинського"









3.Флешмоб "Читаємо Сухомлинського"





ВИСЛОВИ ТА АФОРІЗМИ 
ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

  • Не вимагай від рідних неможливого.
  •  Я домагався, щоб у кожної дитини в серці найрадіснішим, найдорожчим, найсвятішим були мати, батько, брати, сестри, друзі.
  •  Залізо іржавіє, не знаходячи собі застосування, стояча вода цвіте, а на холоді вкривається кригою, розум же людини, не знаходячи собі застосування, хиріє.
  •  Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
  •  Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе.
  •  Праця – це одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості діяння, творення. Думка, що народжена, збуджена, витончена в праці, стає радісною, оптимістичною.
  •  Мова – духовне багатство народу.
  •  Не вимагай від рідних неможливого.
  •  Я домагався, щоб у кожної дитини в серці найрадіснішим, найдорожчим, найсвятішим були мати, батько, брати, сестри, друзі.
  •  Залізо іржавіє, не знаходячи собі застосування, стояча вода цвіте, а на холоді вкривається кригою, розум же людини, не знаходячи собі застосування, хиріє.
  •  Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе.
  •  Праця – це одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості діяння, творення. Думка, що народжена, збуджена, витончена в праці, стає радісною, оптимістичною.



4.Бесіди 
"Дітям про Василя Сухомлинського"







5. Літературна подорож 
"Казковий світ Василя Сухомлинського"










У СВІТІ КАЗОК:
Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Врятував сонечко

 
Василь Сухомлинський
ВРЯТУВАВ СОНЕЧКО
Це було влітку. Цілий день пекло сонце, а потім насунули чорні хмари. Пішов дощ.
Під високою гіллястою шовковицею сидів хлопчик Василько. Він не боявся зливи. Його захищало від неї густе листя. Під шовковицею було сухо. А поруч текли струмки. Василько побачив, як один струмок поволеньки почав заповнювати невеличку заглибину. Утворювалось озерце. На середині цього озерця був маленький острівець. Води все прибувало й прибувало. Ось-ось затопить острівець.
Раптом Василько побачив на острівці маленьке червоне сонечко. Воно бігало від одного краю острівця до другого. «Чому, ж воно не летить?» — подумав Василько. Йому стало жаль сонечка.
Острівець ставав усе меншим. Ось він уже такий, як п’ятачок. Ось він уже не більший від копійки. Сонечко сиділо непорушно.
Василько побіг під дощ. І зразу ж змок до нитки. Та він устиг врятувати сонечко. 

***********


Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Де ночує водяна лілея

ДЕ НОЧУЄ ВОДЯНА ЛІЛЕЯ
Є у ставу біла квітка — водяна лілея. Росте вона собі в воді. Радісно розкриває свої пелюсточки до сонця. Сідає на білу квітку метелик. Хоче переночувати, бо вже вечір наближається. Раптом квітка говорить:
— Лети, метелику, шукай собі інших квіток, бо я лягаю вночі спати під водою.
— Чому? — дивується метелик.
— Бо в мене там, під водою, м’яка постіль.
Склала біла лілея пелюсточки й тихо пішла спочивати під воду. А метелик полетів на берег.
 

*************


Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Для чого півневі гребінець
ДЛЯ ЧОГО ПІВНЕВІ ГРЕБІНЕЦЬ
У нашого півня червоний гребінець. Уночі, як тільки кури посідають на сідало, він бере свій гребінець і розчісує свого барвистого хвоста. Через те і хвіст у нього такий пишний. Розчесавши хвоста, півень кладе гребінець на голову. А вдень ходить розпустивши хвоста.

 

*************


Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Жаба що співала по-журавлиному
ЖАБА, ЩО СПІВАЛА ПО-ЖУРАВЛИНОМУ
Сподобалося жабі, як журавель співає. Сидить вона в болоті, слухає журавлиний спів і думає:
«Навчуся співати по-журавлиному. Буду не така, як усі жаби. Хай дивується весь жаб’ячий рід».
Довго вчилася жаба співати по-журавлиному і таки навчилася. Розмовляють з нею жаби по-жаб’ячому. а вона вдов не розуміє, відповідає по-журавлиному. Розгнівалися жаби й кажуть своїй подружці:
— Ти ж така жаба, як і ми, то чому ж не хочеш говорити по-жаб’ячому?
А жаба відповідає:
— Може, у мене виростуть крильця і я полечу, як журавель. 


************


Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Зайчик і горобина
ЗАЙЧИК І ГОРОБИНА
Засипало снігом землю. Нема чого їсти зайчикові. Побачив зайчик червоні ягоди на горобині. Бігає навколо дерева, а ягоди — високо. Просить зайчик: «Дай мені, горобино, одне гроно ягідок».
А горобина й каже: «Попроси вітра, він і відірве».
Попросив зайчик вітра. Прилетів вітер, гойдає, трусить горобину. Відірвалося гроно червоних ягід, упало на сніг. їсть зайчик ягоди, дякує вітрові.

*************


Василь Сухомлинський, Пшеничний колосок, збірка оповідань та казок, художник Олександр Кошель, оповідання Їжачок і світлячок
ЇЖАЧОК І СВІТЛЯЧОК
Ішов лісом їжачок. Ніс яблуко на своїх голках. Рап том бачить — щось світиться. А то такий пеньок. Дай, думає їжачок, візьму шматочок пенька, буду ввечері світити. Бо дітки маленькі в темряві бояться. Узяв він світлячка, приніс додому. Світліше стало в гнізді у їжачка. Дітки-їжаченята зраділи:
— Ой, як світло тепер у нас. Будемо малюнки розглядати.

*************



6.Вікторина 
"За творами Василя Сухомлинського"












Літературна вікторина 
« Чиста криниця»

За творами Василя Сухомлинського,
для молодших школярів

Обладнання: святково прибрана читальня бібліотеки. Портрет                              В. О. Сухомлинського. Книга « Чиста криниця» В. Сухомлинського, макет соняшника, пелюстки якого – запитання вікторини.
Мета: ознайомити з творчістю письменника, розвивати навички читання та розуміння прочитаного, виховувати любов до природи, чуйність, сердечність.
 Бібліотекар.     Любі діти, ви мали змогу прочитати казки, оповідання та етюди видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, які розкривають перед нами красу білого світу і рідного слова, навчають людяності й мудрості.
      Напевне, вам буде цікаво позмагатися й відповісти на питання нашої вікторини.
1.    Які птахи принесли на крилах ключик від сонця?
( Лелеки, оповідання « Лелеки прилетіли»)
2.    Чому у бабусі чорні руки?
( Від праці, оповідання « Чорні руки»)
3.    Що попросив Ховрашок у людей?
( Пшеницю, казка « Як Ховрашок землю орав та пшеницю сіяв»)
4.    Чого синичка плаче?
( Боялася, що пташенята випадуть з гнізда, оповідання « Чого синичка плаче?»)
5.    Навіщо хом’якові мішечки за щоками?
( Збирати зерно, оповідання « Хом’якові турботи»)
6.    Як акація підказала, що буде дощ?
( Перед дощем на квітках жовтої акації виступає солодкий сік, а бджоли летять на той сік, оповідання « Акація підказала»)
7.    Як лисичка освітила собі дорогу?
( За допомогою пенька – трухляка, казка « Лисиччині ліхтарики»)
8.    До чого призвела цікавість сороку?
( Позбулась хвоста, стала куцохвостою. Казка « Цікава сорока»)
9.    Що повинна кожна людина?
( бути людиною, оповідання « Кожна людина повинна»)




7.Виставка малюнків 
В Сухомлинського 
"Великі шедеври маленьких рученят"







Комментариев нет:

Отправить комментарий

   Шановні  колеги,  щиро вітаю ВАС         на методичній сторінці   бібліотеки  ЗЗШ  № 65. Книга, як птиця, - Може весь світ ...